Poniatowa w czterech odsłonach Vivaldiego

Hity Turystyczn...
Hity Turystyczne - Opole Hity Turystyczne - Opole
WIOSNA - W tempie allegro (żwawo) budzą nas ptasie trele dobiegające z parku i lasów, z których słynie Poniatowa. Świeże barwy przebudzonej przyrody zachęcają do spacerów oraz pierwszych w sezonie wycieczek rowerowych. Zaczynamy od gimnastyki i stopniowego treningu. Nasza aktywność nabiera tempa. Prestissimo! (bardzo szybko)

LATO - Ciepłe, a czasami upalne miesiące wakacyjne nieco nas spowalniają. Kontynuujemy spacery w tempie adagio (powoli), podziwiając naturę w pełnym rozkwicie. Alternatywą dla intensywnych wycieczek rowerowych może być rekreacja nad dziewięcioma stawami oraz świetnie przygotowanym kąpieliskiem.

Czytaj więcej...

To nie była gra o milion, ale …

Hity Turystyczn...
Hity Turystyczne Krainy Lessowych Wąwozów-gra miejska Hity Turystyczne Krainy Lessowych Wąwozów-gra miejska
GRA MIEJSKA była jedną z propozycji organizatorów imprezy „HITY TURYSTYCZNE KRAINY LESSOWYCH WĄWOZÓW”, która odbyła się 11 września w Opolu Lubelskim.

  Każdą z gmin biorących udział w spotkaniu reprezentowały w tej zabawie dwuosobowe zespoły rowerzystów. O zwycięstwo dla gminy Poniatowa walczyli członkowie Stowarzyszenia ZDROWA i SPORTOWA PONIATOWA ( Małgorzata Mroczkowska, Mirosław Mroczkowski, Jagienka Sarna, Tomasz Walczak, Anna Matusiak, Klaudiusz Matusiak).

Czytaj więcej...

Pierwszy Turniej Rowerowy

Pierwszy Turnie...
Pierwszy Turniej Rowerowy Pierwszy Turniej Rowerowy
Miło nam donieść, że również nasze miasto wpisało się w ogólnokrajową akcję „Polska na rowery”.

PRZYGOTOWANIA

Wszystko zaczęło się od Projektu Inicjatywy Obywatelskiej, czyli kilkorga ludzi, którzy stwierdzili: chcieć, to móc. W tej grupie znaleźli się: Małgorzata i Mirosław Mroczkowscy, Agnieszka i Tomasz Solowie, Jacek Kiraga, Katarzyna Kobiałka, Izabela i Tomasz Walczakowie, Bożena i Mirosław Wyroślakowie. Inicjatorką przedsięwzięcia jest Izabela Walczak, a patronat nad projektem objęła Burmistrz Miasta i Gminy Poniatowa Pani Lilla Stefanek.

Czytaj więcej...

Czy Poniatowa będzie drugim Amsterdamem?

Dzień Rowerowy
Dzień Rowerowy Dzień Rowerowy
Tytułowe pytanie zadał 5 września dziennikarz Radia Lublin, przedstawiając informacje na temat PIERWSZEGO DNIA ROWEROWEGO w naszym mieście.

Na pewno zdecydowana większość mieszkańców Poniatowej bardzo chciałaby odpowiedzieć na to pytanie twierdząco.

Czytaj więcej...