Bieszczady 2015

Bieszczady2015
Bieszczady2015 Bieszczady2015

W POSZUKIWANIU BIESZCZADZKICH ANIOŁÓW

Poszukiwanie bieszczadzkich aniołów rozpoczęliśmy w Jabłonkach- miejscowości przy szosie Baligród- Cisna. Komfortowe domki w Jabłonkach stanowiły naszą bazę wypadową. W czasie dwóch dni spędzonych w Bieszczadach dotarliśmy na Połoninę Caryńską oraz Połoninę Wetlińską. Na pewno czuwały nad nami bieszczadzkie anioły przynosząc cudowną słoneczną pogodę oraz dużo radości ze wspólnej wędrówki pięknymi połoninami oraz satysfakcjonujących (delikatnie rzecz ujmując) poszukiwań grzybiarskich.

Czytaj więcej...

Roztocze2015

Roztocze2015
Roztocze2015 Roztocze2015

POŻEGNANIE LATA NA ROZTOCZU

Pożegnanie z latem nie musi być smutne i nostalgiczne. Może być, jak to miało miejsce
w przypadku naszego stowarzyszenia, rowerowe, roztańczone, rozśpiewane, twórcze
i aktywne. W taką ilość pozytywnych wrażeń obfitował kolejny w tym roku rajd rowerowy. Nieprzypadkowo zdecydowaliśmy się na południową część Roztocza, gdzie spędziliśmy niezapomniane trzy dni jeszcze ciepłego września.

Czytaj więcej...

Poniatowianki 2015

Poniatowianki 2...
Poniatowianki 2015 Poniatowianki 2015

Po raz piąty, po raz trzeci „Poszukiwanie skarbu Króla Poniatowskiego”

Po raz piąty Stowarzyszenie Zdrowa i Sportowa Poniatowa włączyło się w Poniatowianki organizując poszukiwania skarbu Króla Poniatowskiego, po raz trzeci odbywało się to
w formule biegu na orientację. Po raz trzeci i być może ostatni, ponieważ zamierzamy wrócić do turnieju rowerowego, ale to dopiero za rok.

W tym roku podobnie jak w latach poprzednich bieg zaczynał się i kończył na placu przy ulicy Brzozowej. Uczestnicy biegu musieli pokonać trasę w jak najkrótszym czasie, oprócz tego na każdym z sześciu punków czekało na nich zadanie sprawnościowe oraz pytanie dotyczące naszego miasta i gminy. Najtrudniejszymi dla uczestników okazały się pytania na punkcie piątym, którego koordynatorkami były panie Irena Dacka i Dorota Plandowska. Ile mostów jest w Poniatowej?; Z którego wieku pochodzi pałac w Kraczewicach? Z odpowiedziami na te właśnie pytania było najwięcej problemów.

Czytaj więcej...

Interakcja

Interakcja
Interakcja Interakcja

RAJD ROWEROWY „POCZUJ SWOJE MIASTO”

Sensualistyczna podróż w czasie i przestrzeni była naszym pomysłem na INTERAKCJĘ koordynowaną przez Jakuba Bigosa. 28 czerwca spróbowaliśmy dowieść, iż wzajemne oddziaływanie różnych osób, ich pomysły, działania artystyczne, sportowe i inne mogą złożyć się na ciekawe wydarzenie. Takim niewątpliwie okazał się nasz rajd, w którym wzięły udział 44 osoby.

Od początku wyprawy staraliśmy się wyeksponować tytułową formułę- Poczuj swoje miasto. Z tego względu uczestnicy otrzymali specjalne karty, na których zostały wymienione ludzkie zmysły, według klasyfikacji Arystotelesa, czyli wzrok, słuch, dotyk, smak, węch. Oczywiście wiemy, iż człowiek posiada dziewięć zmysłów, oprócz wymienionych zmysł temperatury, zmysł równowagi, odczuwanie bólu oraz świadomość ciała.

Czytaj więcej...

Piknik Trzeźwości 2015

Dzień Trzeźwośc...
Dzień Trzeźwości 2015 Dzień Trzeźwości 2015

ZiSP na XXIV Rodzinnym Pikniku Trzeźwości- 14 czerwca 2015

 

Nasze Stowarzyszenie od początku swej działalności wspiera inicjatywy promujące zdrowy styl życia. Z tego względu po raz kolejny włączyliśmy się w organizację Rodzinnego Pikniku Trzeźwości, którego głównym organizatorem był Klub Abstynenta „Animus”
w Poniatowej.

Czytaj więcej...